هیوندای اکسنت؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

عنوان گروه مقالات

1396/08/11
890
0
سدان جمع و جور هیوندای اکسنت، در این مطلب به بررسی کامل این خودور، همراه با مقایسه‌ی آن با مدل‌های مشابه در بازار ایران، می‌پردازیم.

بدون شک، برند هیوندای کره جنوبی، نه تنها در دنیا شناخته شده و دارای کلاس جهانی است، در کشور ما هم دارای محبوبیت و اصالت ارزیابی می شود. درحالیکه خودروسازی کره و گروه کیا - هیوندای، غول های این صنعت را یکی پس از دیگری؛ پشت سر می گذارند، بخش قابل توجهی از بازار محدود و نسبتا انحصاری ایران را در اختیار گرفته و هوادارن پرتعدادی، جذب محصولات خود کرده اند. هرچند که تمامی محصولات هیوندای، در بازار داخلی یافت نمی شوند، اما تقریبا در هر کلاس بدنه، از خودروهای کوچک شهری گرفته تا شاسی بلندهای فول سایز با ان برند، در ایران قابل خرید هستند. این موضوع، تقریبا در هیچ یک از دیگر شرکت های خارجی حاضر در بازار خودروی کشور، دیده نمی شود.

نام تجاری هیوندای در سال ۱۹۴۷ ثبت شد اما در ابتدا تنها بر ساخت و ساز شهری متمرکز بود. بیست سال بعد از تاسیس اولیه، شرکت هیوندای موتور با هدف فعالیت در صنعت حمل و نقل شکل گرفت. جالب است بدانید، کیا موتور، به عنوان نخستین خودروساز بزرگ کشور کره جنوبی، در سال ۱۹۴۴ بنیان نهاده شد، اما امروزه زیر مجموعه ی هیوندای محسوب می شود، چرا که بیش از ۴۵ درصد از سهام کیا، در سال های اخیر توسط هیوندای خریداری شده است. در فهرست ارزشمندترین برندهای دنیا، هیوندای در جایگاه سی و نهم جهان قرار دارد و تقریبا ارزشی برابر با فورد امریکا کسب کرده است. از سویی دیگر، نام های تجاری بزرگی، مثل آئودی، نیسان و پورشه، ار نظر ارزش تجاری؛ پایین تر از هیوندای هستند.

خودروی اکسنت، یکی از قدیمی ترین محصولات حاضر در سبد هیوندای محسوب می شود که از سال ۱۹۹۴ در حال تولید است. این مدل، جایگزین خودروی مشهور اکسل (Excel) بود که به ایران هم وارد شد و بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۰ در خط تولید هیوندای وجود داشت. حتی نسل اول اکسنت و نسل آخر اکسل، کاملا مشابه بودند، اما از نسل های بعد، اکسنت به پای ثابت خط تولید هیوندای تبدیل شد و با فیس لیفت نسل دوم، به نام هیوندای ورنا، خودروی موفقی و پرفروشی در بازار ایران بود.

اشتراک گذاری

نظرات